NOWOCZESNY OGRÓD? ZADBAJ O PRECYZYJNY SYSTEM AUTOMATYCZNEGO NAWADNIANIA

Ocena artykułu 0

Zadbany ogród przy minimalnym nakładzie pracy? Jeśli odpowiednio przemyślisz aranżację i wybierzesz właściwe rozwiązania, będziesz mógł cieszyć się bujną roślinnością i ogromem wolnego czasu! Decydując się na automatyczne nawadnianie, zapewnisz sobie możliwość relaksu wśród zdrowych roślin. 

Rozwiązania z korzyścią 

Jeśli zaufasz nowoczesnym technologiom, nawadnianie ogrodu nie będzie tak czasochłonne, jak dotychczas. Przemyślane, automatyczne systemy pozwolą Ci w prosty sposób zadbać o odpowiednią wilgotność gleby, gwarantując roślinom optymalne warunki wzrostu. Wykorzystanie zraszaczy, linii lub taśm kroplujących w systemie nawadniania ogrodu zapewni szereg korzyści. Martwisz się o koszty takiego rozwiązania? Zupełnie niepotrzebnie! Odpowiednio przygotowany system automatycznego nawadniania, oparty na wyborze właściwych końcówek, zapewni optymalne wykorzystanie wody, a w związku z tym - oszczędności. Sprawdź, co charakteryzuje kolejne opcje i wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej.

System nawadniania najlepiej zaplanować i zrealizować jeszcze przed aranżacją ogrodu. Na szczęście wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań jest możliwe także w ogrodach już istniejących!

Zraszacze - wodna ozdoba ogrodu

Decydując się na zraszacze, możesz mieć pewność, że Twój ogród zostanie odpowiednio nawodniony, dodatkowo - w niezwykle efektowny sposób! Na co należy zwrócić uwagę, wybierając zraszacz na mniejszą lub większą posesję prywatną?

- Zraszacz powinien być maksymalnie dopasowany do dominującego w ogrodzie rodzaju gleby.

- Istotny jest sposób regulacji pracy zraszacza. 

- Ważny jest także zasięg pracy urządzenia. Decydując się na model wysokiej klasy, ogród możesz zraszać sektorowo lub pełnoobrotowo, swobodnie decydując o kącie nachylenia strumienia. 

Planując nawadniane ogrodu, pamiętaj, by zraszacze ustawić w maksymalnej odległości od tarasu - w ten sposób unikniesz zbędnego zalewania elewacji, a roślinom zapewnisz doskonałe nawodnienie.

Taśmy i linie kropelkowe - rozwiązanie doskonałe dla małych powierzchni

Decydując się na automatyczne nawadnianie ogrodu z wykorzystaniem taśm i linii, możesz mieć pewność, że dajesz roślinom to, co najlepsze! Przewody doprowadzające wodę najlepiej powinny być ułożone na powierzchni ziemi. 

- Przewody ułożone na ziemi pomiędzy krzewami pozostają niezauważone. Co więcej - zapewniają maksymalnie efektywne nawilżenie gleby i stwarzają korzystne warunki dla wzrostu roślin.