DBAJ O OGRÓD, WSPÓŁPRACUJĄC Z NATURĄ. SPRAWDŹ, JAK DZIAŁA CZUJNIK DESZCZU

Ocena artykułu 0

Podlewanie ogrodu może przestać być Twoim obowiązkiem! Brzmi niewiarygodnie, prawda? Na szczęście takie rozwiązanie, dzięki nowoczesnym technologiom, jest możliwe - wystarczy, że zastosujesz innowacyjne rozwiązania, współpracujące z naturą. Przekonaj się, jak działa czujnik deszczu i zapewnij roślinom optymalne warunki wzrostu.

Warto współpracować z naturą!

Współpraca z naturą może wyjść Ci na dobre, zwłaszcza jeśli dotyczy ona pielęgnacji ogrodu. Zadbaj, by wybrane przez Ciebie, nowoczesne rozwiązania uwzględniały rolę naturalnie występujących zjawisk atmosferycznych i dostosowywały tryb swojej pracy właśnie do nich. Taki system nawadniania ogrodu będzie efektywny i jednocześnie - ekonomiczny.

Czujnik deszczu w ogrodzie

Doskonałym rozwiązaniem będzie całkowite zautomatyzowanie dotychczas użytkowanego systemu nawadniania ogrodu i wyposażenie go w odpowiednie narzędzie zabezpieczające. Takim narzędziem może być prawidłowo dobrany detektor opadów. Przekonaj się, jakie realne korzyści przynosi instalacja urządzenia i jak działa czujnik deszczu.

Jak działa czujnik deszczu?

Czujnik deszczu to nic innego jak niewielkie urządzenie, służące do regulowania poziomu nawodnienia ogrodu, zgodnie z aktualną sytuacją meteorologiczną. Zdecydowana większość tego rodzaju urządzeń jest zbudowana z wysięgnika lub zaczepu na rynnę oraz specjalnie zaprojektowanego pojemnika, wyposażonego w mikroskopijne dyski. Na profesjonalny czujnik deszczu składają się elementy zarówno aluminiowe, jak i te wykonane z wysokiej klasy tworzywa sztucznego, charakteryzującego się wysoką wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne. 

Czujnik deszczu to doskonały sposób na odpowiedzialną, ekonomiczną i zgodną z naturą pielęgnację ogrodu. Niepozorne urządzenie skutecznie blokuje uruchomienie się automatycznego systemu nawadniania ogrodu w przypadku wystąpienia opadów atmosferycznych. Działanie detektora może być czasowo zawieszone lub pominięte - wszystko zależy od intensywności deszczu. 

Jak działa czujnik deszczu, że taka reakcja urządzenia jest możliwa? Zasada jest bardzo prosta - detektor został wyposażony w zbiorniczek, w którym umieszczono specjalne elektrody. Kiedy woda osiągnie określony poziom, czujnik deszczu zostaje uruchomiony.

Co warto wiedzieć? 

Znając zasadę działania czujnika deszczu, sprawdź, co musisz wiedzieć przed dokonaniem zakupu. Przede wszystkim zwróć uwagę na możliwość ustawiania zakresów opadów - dzięki temu będziesz mógł samodzielnie zdecydować, kiedy konieczna będzie przerwa w nawadnianiu ogrodu.