OBRZEŻA TRAWNIKOWE

Obrzeża trawnikowe

To specjalne elementy wykończenia ogrodu, mogą być plastikowe, betonowe, drewniane, wykonane z kostki brukowej albo kamieni. Obrzeża trawnikowe służą do projektowania przestrzeni ogrodu, a dokładniej do oddzielania jego konkretnych sekcji, w tym przypadku do wyznaczenia, gdzie dokładnie ma kończyć i zaczynać się trawnik. Zatem kiedy chcesz, aby trawa, rabaty kwiatowe, czy alejki nie ingerowały nawzajem w siebie, montaż obrzeży trawnikowych jest jak najbardziej wskazany. Obrzeża są dostępne w wielu różnych rozmiarach, zatem nie będziesz miał żadnego problemu, aby odpowiednio dopasować je do potrzeb twojego ogrodu, są one lekkie i wygodne, co ułatwia nie tylko ich montaż, ale również transport.

Montaż obrzeży trawnikowych

To czy montaż obrzeży trawnikowych jest łatwy i ile będzie wymagał czasu, jest zależne od tego, na jakie obrzeża się zdecydujemy. Obrzeża betonowe lub te wykonane z kostki, zajmują więcej czasu w montażu i często wymagają pomocy dodatkowej pary rąk. Jeżeli jednak zdecydujesz się na obrzeża plastikowe lub ekologiczne palisady drewniane, na pewno nie będzie większego problemu z ich samodzielnym montażem. Obrzeża plastikowe są mocowane za pomocą specjalnych kotew, które łatwo zamocujemy w ziemi. Obrzeża z plastiku są elastyczne i bez problemu dopasujesz je do kształtu terenu, można je dowolnie wyginać, formując w taki kształt, jakiego potrzebujesz. Zanim zdecydujesz się na wybór obrzeży z konkretnego tworzywa, zastanów się, czego oczekujesz i jaki materiał będzie nie tylko praktyczny, ale i będzie dobrze komponował się z wyglądem twojego ogrodu.

JAK MONTOWAĆ OBRZEŻA TRAWNIKOWE? SPRAWDŹ TO!

Chcesz mieć piękny ogród? Zastanawiasz się jak dobrze zagospodarować teren? Użyj obrzeży trawnikowych. Pomogą ci one oddzielić rabatki od ścieżek, a trawnik od dalszej części podwórka. Nie wiesz jak zamontować obrzeża trawnikowe? Zastanawiasz się, czy dasz radę zrobić to samodzielnie, czy musisz wynająć specjalną ekipę? Oto kilka istotnych informacji, które powinieneś znać.

Ocena artykułu 0