OBRZEŻA OGRODOWE

Obrzeża plastikowe

Są lekkie i proste w montażu, mocowane do podłoża za pomocą specjalnych kotew, ich dodatkowym atutem jest to, że są tanie. Obrzeża te są wykonane z elastycznego plastiku, zatem można je dowolnie formować do potrzeb terenu.

Kostka granitowa

Jednym z popularniejszych materiałów, wykorzystanych do wykonania obrzeży ogrodowych jest kostka granitowa. Co prawda wykonanie takich obrzeży wymaga odpowiednich umiejętności i jest dosyć czasochłonne, ale są one bardzo trwałe i mogą służyć nam przez lata.

Obrzeża betonowe

To kolejny, niezwykle trwały surowiec wykorzystywany, jako obrzeża ogrodowe. Co prawda, obrzeża betonowe są masywne i ciężkie, a ich montaż wymaga nie tylko siły, ale i odpowiedniego przygotowania, ale raz wykonane, mogą służyć w ogrodzie przez bardzo długo.

Palisada drewniana

Ten, mały drewniany płotek świetnie wygląda w ogrodzie, doskonale komponuje się z zielenią oraz podkreśla piękno kwiatowych rabat. Co prawda ze względu na materiał, jakim jest drewno, musimy się liczyć z tym, że po pewnym czasie ulegnie zniszczeniu i będzie wymagał wymiany, ale jego montaż jest prosty i szybki.

Palisada plastikowa

Najczęściej jest stylizowana na tę drewnianą, jest jednak trwalsza od niej. Rolbordery plastikowe są tanie, montuje się je szybko i przyjemnie i z pewnością posłużą w ogrodzie kilka lat, a odpowiednio zabezpieczone, lub odmalowane mogą mieć bardzo długą żywotność i być ozdobą ogrodu jeszcze dłużej.

OBRZEŻA DO OGRODU - POMAGAJĄ UTRZYMAĆ PORZĄDEK

Projektując swój własny ogród na działce lub przy domu jednorodzinnym dobrze jest mieć pomysł na aranżację przestrzeni. Najnowsze trendy w tworzeniu obszarów zielonych łączą w sobie wiele elementów, które trzeba od siebie oddzielić, głównie z powodów praktycznych i wizualnych. Bez wyraźnych granic, pomiędzy trawnikiem a ścieżką wysypaną z kamieni powstanie chaos, nad którym trudno będzie zapanować. Czy wyobrażasz sobie rozsypujące się w nieładzie kamyki od chodzenia po ścieżce? Wygląda to mało estetycznie i utrudnia pielęgnacje trawy. Szczególnie jej koszenie, gdy znajdują się na niej rzeczy, które mogą uszkodzić kosiarkę lub inne miejsca wokoło. Bez obrzeży do ogrodu nie można mówić o estetycznej, praktycznej, bezpiecznej i przemyślanej koncepcji na zieloną wyspę, którą chcesz stworzyć dla siebie oraz swoich najbliższych.

Ocena artykułu 0