NAWODNIENIA - PROJEKTOWANIE

Automatyczne nawodnienie – co to jest?

Jak nazwa wskazuje automatyczne nawadnianie ogrodu to odpowiednio zaprogramowany system, który będzie podlewał ogród, działkę, szklarnię, czy inne miejsce. System ten może składać się z wielu elementów i w zależności od tego, na co się zdecydujemy, możemy podlewać rośliny metodą kroplowania lub tradycyjnie zraszając odgórnie rośliny. Zraszacze dzielą się na dwie grupy, czyli zraszacze stałe i zraszacze wynurzalne. Zraszacze stałe, to te montowane na powierzchni, najczęściej ustawia się je w klombach lub rabatach z kwiatami, wszędzie tam, gdzie nie używa się kosiarki. Zraszacze wynurzalne są umiejscowione w gruncie, wynurzają się na czas podlewania i chowają, kiedy ten się skończy.

Kiedy warto zastanowić się nad automatycznym nawadnianiem ogrodu?

Wbrew pozorom nie każdemu zależy na tym, by mieć automatyczny system podlewania, wielu miłośników ogrodnictwa czerpie dużą przyjemność z podlewania roślin i traktuje tę czynność, jako naturalny element ich pasji. Jest jednak wiele sytuacji, kiedy warto zastanowić się nad automatycznym nawadnianiem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dużo pracują, a czas na pielęgnację ogrodu mają tylko w weekendy. Automatyczny system pozwala dowolnie wybrać czas podlewania i ilość wody, jaka ma zostać dostarczone roślinom, zatem doskonale zadba o nasz ogród. Takie nawadnianie jest też nieocenione wtedy, gdy wybieramy się na wakacje, tydzień, albo dwa bez wody, to zabójstwo dla roślin, posiadając automatyczne nawadnianie, nie musimy się martwić, co zastaniemy, wracając z wczasów, tylko możemy beztrosko odpoczywać.

WSZYSTKO, CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O NAWADNIANIU SADU

Nawadnianie sadu jest tak samo ważne jak przycinanie i nawożenie drzewek. Odnowienia ilość wody dostarczana roślinom przekłada się na ich kondycję, piękny wygląd, a także liczbę plonów. Dokładnie przemyślany system nawadniania sadów to połowa sukcesu. Oto kilka przydatnych informacji, które powinieneś znać.

Ocena artykułu 0