AGROTKANINA POD TUJAMI - EKOLOGICZNY SPOSÓB NA WYTŁUMIENIE CHWASTÓW

Ocena artykułu 0

Zadbana i przemyślana aranżacja ogrodu, to powód do dumy. Jeśli chcesz cieszyć się pięknem przestrzeni otaczającej Twój dom, warto sięgnąć po akcesoria do niedawna stosowane wyłącznie w profesjonalnym ogrodnictwie. Zadbaj o doskonałą roślinność, wykorzystując możliwości, jakie daje agrotkanina pod tuje.

Ogród bez chwastów

Starannie zaprojektowane klomby z czasem tracą swój urok - przerośnięte chwastami czekają na Twój wolny czas. Jeśli kosztem relaksu w ogrodzie usuwasz niechciane rośliny, czas to zmienić. Doskonałym wyborem będzie zastosowanie agrotkaniny, już na początkowym etapie prac. Jakie korzyści przynosi takie rozwiązanie i dlaczego warto się na nie zdecydować? Przekonaj się i zadbaj o profesjonalny wygląd swojego ogrodu.

Proste rozwiązanie - zaskakujące korzyści

Agrotkaniny produkowane są z cienkich i niezwykle wytrzymałych nitek polipropylenowych. Takie rozwiązanie coraz częściej jest stosowane w przydomowych ogrodach. Nie można się dziwić - tkaniny ściółkujące to doskonały sposób na klomby bez chwastów. Jakie korzyści gwarantuje staranne ułożenie maty szkółkarskiej, także w Twoim ogrodzie? 

- Kiedy zdecydujesz się na agrotkaninę, możesz mieć pewność, że pomiędzy roślinami zdobiącymi klomby nie pojawią się chwasty. 

- Agrotkanina pod tuje lub inne krzewy albo kwiaty zapewni maksymalną wilgotność i odpowiednie napowietrzenie gleby.

- Zastosowanie agrotkaniny korzystnie wpływa na poprawienie efektywności upraw i zapewnia obfite plony.

-  Maty ściółkarskie wykazują wysoką wytrzymałość, także wówczas gdy są narażone na niekorzystne warunki pogodowe.

- Agrotkanina pozwoli Ci w prosty sposób zrealizować najbardziej wymagające projekty - kompozycje na skarpach albo klomby uzupełnione korą lub kamieniem nie będą już problemem. 

Prawidłowe założenie agrotkaniny ma znaczenie!

Zanim zdecydujesz się na założenie agrotkaniny pod tuje lub pozostałe krzewy, koniecznie sprawdź, jak zrobić to poprawnie. Ziemię należy spulchnić i dokładnie usunąć chwasty. Gleba powinna być już rozmrożona, dlatego prace najlepiej zaplanować na późną wiosnę. 

Jak prawidłowo kłaść agrotkaninę? Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie materiału w jednym, możliwie największym kawałku. Kolejnym krokiem będzie wycięcie otworów na rośliny i dokładne przymocowanie maty do podłoża. Pomogą Ci w tym profesjonalne kotwy. 

Prawidłowo założona agrotkanina to doskonały sposób na elegancki i zadbany ogród, prowadzony w zgodzie z naturą.