AGROTKANINY

Co to jest agrotkanina?

Zatem od początku, jeżeli zastanawiasz się, co to jest agrotkanina, już sama nazwa tego słowa może naprowadzić Cię na właściwy trop, mianowicie agrotkanina to mata używana w ogrodnictwie, rolnictwie i szkółkarstwie, o których wspomniałam we wstępie. Agrotkanine tworzą cienkie tasiemki polipropylenowe, które mogą mieć różną gramaturę i grubość. Mata ta jest dostępna w kilku kolorach, najpopularniejsze to zielony i czarny. Kiedy zechcesz kupić agrotkaninę, wiedz, że znajdziesz jej różne szerokości, zatem bez problemu dostosujesz ją do indywidualnych potrzeb. Agrotkanina ma na swojej powierzchni specjalne pasy, które są wyjątkowo przydatne podczas procesu planowania rozmieszczenia sadzonek. Agrotkanina jest obecnie produkowana z dodatkiem stabilizatora UV, dzięki czemu jest trwalsza, jej żywotność może wynosić nawet kilka lat, producenci mówią o minimalnym okresie 4 lat.

Po co używa się agrotkaniny?

Agrotkanina pełni wiele funkcji, na przykład pomaga walczyć z jednym z głównych problemów ogrodnictwa, zapobiegając wzrostowi chwastów, dzięki czemu nie trzeba stosować herbicydów podczas hodowli roślin, co jest tak ważne dla naszego środowiska. Ma to jednak ciąg dalszy, ponieważ mniejsza ilość chwastów przyspiesza wzrost roślin i tym samym podnosi ilość i jakość plonów. Agrotkanina poza tym, że zapewnia odpowiednią wilgotność gleby, jednocześnie pozostawia ją na tyle suchą, by móc chronić rośliny przed patogenami. W sezonie wiosennym materiał ten pozwala na optymalne nagrzanie gleby, co przyczynia się do wzmocnienia systemu korzeniowego roślin, co również ma wpływ na wielkość, jaką osiągną później rośliny i ilość całych plonów.

AGROTKANINA POD TUJAMI - EKOLOGICZNY SPOSÓB NA WYTŁUMIENIE CHWASTÓW

Zadbana i przemyślana aranżacja ogrodu, to powód do dumy. Jeśli chcesz cieszyć się pięknem przestrzeni otaczającej Twój dom, warto sięgnąć po akcesoria do niedawna stosowane wyłącznie w profesjonalnym ogrodnictwie. Zadbaj o doskonałą roślinność, wykorzystując możliwości, jakie daje agrotkanina pod tuje.

Ocena artykułu 0