Blog

OBRZEŻA DO OGRODU - POMAGAJĄ UTRZYMAĆ PORZĄDEK

Projektując swój własny ogród na działce lub przy domu jednorodzinnym dobrze jest mieć pomysł na aranżację przestrzeni. Najnowsze trendy w tworzeniu obszarów zielonych łączą w sobie wiele elementów, które trzeba od siebie oddzielić, głównie z powodów praktycznych i wizualnych. Bez wyraźnych granic, pomiędzy trawnikiem a ścieżką wysypaną z kamieni powstanie chaos, nad którym trudno będzie zapanować. Czy wyobrażasz sobie rozsypujące się w nieładzie kamyki od chodzenia po ścieżce? Wygląda to mało estetycznie i utrudnia pielęgnacje trawy. Szczególnie jej koszenie, gdy znajdują się na niej rzeczy, które mogą uszkodzić kosiarkę lub inne miejsca wokoło. Bez obrzeży do ogrodu nie można mówić o estetycznej, praktycznej, bezpiecznej i przemyślanej koncepcji na zieloną wyspę, którą chcesz stworzyć dla siebie oraz swoich najbliższych.

Ocena artykułu 0
LINIE KROPLUJĄCE - NAJLEPSZY SPOSÓB NAWADNIANIA SADÓW, SZKLARNI I OGRODÓW

Efektywny system nawadniania to jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na liczbę zbiorów. Woda jest podstawą funkcjonowania roślin. Bez niej korzenie nie mogą czerpać wszystkich substancji potrzebnych do życia i rozwoju. Obecnie woda jest coraz cenniejszym zasobem, który generuje duże koszty. Dlatego tak ważne jest odpowiednie stworzenie systemu transportu wody, aby w najbardziej efektywny sposób, a co równie istotne oszczędny, zaopatrzyć rośliny w odpowiednią ilość tej życiodajnej substancji. Jednym z najpopularniejszych sposobów nawadniania sadów i szklarni są linie kroplujące. To zestaw rur wykonanych głównie z polipropylenu, których głównym zadaniem jest nawadnianie upraw, przez proces kropelkowania. Precyzyjnie podawana woda jest marnotrawiona w sposób minimalny i symuluje niewielkie, ale regularne opady deszczu. W ten sposób rośliny mają doskonałe warunki do wzrostu. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje linii kroplujących. Najbardziej popularny model opiera się na systemie bez kompensacji ciśnienia. Drugim wariantem jest linia kroplująca, w której istnieje możliwość zmiany ciśnienia wody.

Ocena artykułu 0
DBAJ O OGRÓD, WSPÓŁPRACUJĄC Z NATURĄ. SPRAWDŹ, JAK DZIAŁA CZUJNIK DESZCZU

Podlewanie ogrodu może przestać być Twoim obowiązkiem! Brzmi niewiarygodnie, prawda? Na szczęście takie rozwiązanie, dzięki nowoczesnym technologiom, jest możliwe - wystarczy, że zastosujesz innowacyjne rozwiązania, współpracujące z naturą. Przekonaj się, jak działa czujnik deszczu i zapewnij roślinom optymalne warunki wzrostu.

Ocena artykułu 0
NIEZAWODNY SPOSÓB NA PIĘKNY TRAWNIK ISTNIEJE! ZDECYDUJ SIĘ NA SYSTEM NAWADNIANIA OGRODU!

Pielęgnacja ogrodu potrafi być niezwykle angażująca. Jeśli szukasz rozwiązań, które usprawnią opiekę nad roślinami, zapewnią im optymalne warunki wzrostu i odciążą Cię z części wykonywanych każdego dnia obowiązków, koniecznie sięgnij po nowoczesne technologie! Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o precyzyjny system nawadniania ogrodu i znajdź czas na beztroski relaks!

Ocena artykułu 0
NOWOCZESNY OGRÓD? ZADBAJ O PRECYZYJNY SYSTEM AUTOMATYCZNEGO NAWADNIANIA

Zadbany ogród przy minimalnym nakładzie pracy? Jeśli odpowiednio przemyślisz aranżację i wybierzesz właściwe rozwiązania, będziesz mógł cieszyć się bujną roślinnością i ogromem wolnego czasu! Decydując się na automatyczne nawadnianie, zapewnisz sobie możliwość relaksu wśród zdrowych roślin. 

Ocena artykułu 0
AGROTKANINA POD TUJAMI - EKOLOGICZNY SPOSÓB NA WYTŁUMIENIE CHWASTÓW

Zadbana i przemyślana aranżacja ogrodu, to powód do dumy. Jeśli chcesz cieszyć się pięknem przestrzeni otaczającej Twój dom, warto sięgnąć po akcesoria do niedawna stosowane wyłącznie w profesjonalnym ogrodnictwie. Zadbaj o doskonałą roślinność, wykorzystując możliwości, jakie daje agrotkanina pod tuje.

Ocena artykułu 0
PRZYGOTOWANIE SYSTEMU NAWODNIENIOWEGO DO ZIMY

Każdej jesieni, przed pierwszymi przymrozkami, przygotowanie systemu nawadniania do zimy powinno stać się priorytetem, ponieważ, ze względu na ujemne temperatury, strefa zamarzania spada poniżej głębokości zainstalowanych rurociągów.

Ocena artykułu 0
BORÓWKA AMERYKAŃSKA - JAKĄ ODMIANĘ WYBRAĆ

Jest dużo odmian w których można wybierać:

Ocena artykułu 0
WINOROŚL - CZYM PODLEWAĆ

W naszych warunkach klimatycznych podlewanie ma istotny wpływ na siłę wzrostu, plonowanie oraz kondycję roślin.

Ze względu na dobrze rozbudowany i rozległy system korzeniowy, winorośl jest odporna na braki wody.

Ocena artykułu 0
POMIDORY - CZYM NAWADNIAĆ

Podlewanie pomidorów należy do bardzo ważnych elementów uprawy.

Nieodpowiednie ilości wody sprawią, że owoce będą małe i niesmaczne bądź w ogóle się nie zawiążą. 

Ocena artykułu 0
BORÓWKA AMERYKAŃSKA - CZYM NAWADNIAĆ

Borówka jest rośliną bardzo wrażliwą na brak wody, ze względu na bardzo gęsty i płytko umieszczony system korzeniowy.

I to właśnie w miejscu jego występowania należy utrzymywać wysoką wilgotność gleby, co daje szansę borówce na właściwy rozwój i wzrost.

Ocena artykułu 0
MALINY - CZYM NAWADNIAĆ

Malina bardzo źle znosi brak wody.

Jej duże zapotrzebowanie na wodę uwarunkowane jest tym, że roślina potrzebuje wody, aby jej owoce były soczyste.

Ocena artykułu 0
TRUSKAWKI - CZYM NAWADNIAĆ

System korzeniowy truskawek jest płytko osadzony w ziemi, przez co roślina ta wymaga regularnego podlewania.

Przy nawadnianiu truskawki stosuje się więc taśmy kroplujące lub linie kroplujące rozmieszczane wzdłuż rzędów.

Ocena artykułu 0
JAK DŁUGA MOŻE BYĆ LINIA KROPLUJĄCA?

Długość linii kroplującej zależy od ciśnienia które mamy w układzie. Jak to faktycznie wygląda w linii kroplującej? 
Przyjrzyjmy się linii kroplującej bez kompensacji: ...

Ocena artykułu 0
DLA KOGO LINIA Z KOMPENSACJĄ A DLA KOGO BEZ KOMPENSACJI?

Rozważania musimy rozpocząć od ustalenia co to takiego jest kompensacja? 
Mówiąc ogólnie linia kroplująca, która nie ma kompensacji ciśnienia wygląda jak by w rurze zrobić otwory...

Ocena artykułu 0